Komu dedykowana jest radiofrekwencja mikroigłowa ?
- lifting skóry twarzy, szyi oraz brzucha – likwidacja wiotkiej skóry
- redukcję rozstępów na udach, pośladkach, brzuchu oraz piersiach
- wiotkość skóry na brzuchu – po ciąży
- usuwanie blizn po trądziku
- spłycanie zmarszczek oraz bruzd, szczególnie umiejscowionych w trudnych okolicach
- odmłodzenie skóry rąk oraz stóp
- likwidacja cellulitu
- modelowanie talii, kształtu brzucha, pośladków i nóg
- ujędrnianie i zwiększanie gęstości skóry m.in. twarzy, szyi oraz dekoltu
- leczenie nadmiernego pocenie się
- rozjaśnianie przebarwień
- cienie pod oczami
- opadające powieki
Radiofrekwencja mikroigłowa – czym jest?
To, jak głęboko, jak długo i z jaką energią zadziałamy na tkankę, zależy od okolicy ciała oraz rodzaju zmiany poddawanej leczeniu. Podczas zabiegu na skórę działa się temperaturą powyżej 45 stopni. Niższa temperatura nie uruchomi procesów regeneracji, z kolei wyższa – doprowadzi do zwęglenia tkanek.
W radiofrekwencji mikroigłowej, dzięki obecności mikroigieł, które przewodzą ciepło w głąb skóry, każda warstwa skóry poddana zabiegowi jest równomiernie nagrzewana. Przeciwnie do klasycznych laserów, w których promieniowanie – emitowane na zewnątrz skóry – przechodząc przez kolejne warstwy skóry ulega osłabieniu, przez co tkanka nie jest nagrzewana równomiernie.
Zabieg jest całkowicie bezbolesny a nawet przyjemny, odczuwa się ciepło.
Zabiegi można wykonywać przez cały rok – również latem.
Pierwsze efekty widoczne są już bezpośrednio po zabiegu. Na skutek obkurczenia włókien kolagenowych, skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. Na pełen efekt trzeba jednak poczekać kolejne kilka tygodni, podczas których w skórze zachodzi proces tworzenia nowego kolagenu, skręcania i zagęszczania jego włókien oraz powstawania pomiędzy nimi nowych połączeń.
Dzięki temu skóra staje się napięta i sprężysta, zmarszczki zostają wygładzone, blizny są mniej widoczne a rozstępy zanikają.
Jakie są zalety radiofrekwencji mikroigłowej?
Zalety opisywanej metody to mała inwazyjność, duża skuteczność, małe ryzyko powikłań oraz krótki czas rekonwalescencji.
W przeciwieństwie do lasera frakcyjnego, zabieg nie powoduje wysięku krwi, złuszczania oraz zmiany kolorytu skóry. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona oraz widoczne są niewielkie ślady po nakłuciach, które zanikają w ciągu kilku dni.
Jakie są wskazania do zabiegu?
Radiofrekwencję mikroigłową stosuje się w liftingu skóry twarzy, szyi, brzucha. Jest także bardzo skuteczną metodą usuwania rozstępów. Pozwala likwidować każdy rodzaj rozstępów, pod warunkiem, że znajduje się w nich kolagen. Na szczęście rozstępy zupełnie pozbawione kolagenu należą do rzadkości i 99% prób usuwania rozstępów tą metodą kończy się sukcesem.
Jakie są przeciwwskazania?
Przeciwwskazania do zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej obejmują ciążę, zaburzenia gojenia (w tym skłonność do powstawania blizn przerostowych) oraz aktywne infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze). Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku osób posiadających metalowe implanty oraz z wszczepionym rozrusznikiem serca.
Co to jest radiofrekwencja mikroigłowa ?
Radiofrekwencja mikroigłowa (RF mikroigłowa) jest nowoczesną metodą stosowaną w medycynie estetycznej, która cieszy się coraz większą popularnością. Idea wspomnianej techniki oparta jest na zjawisku ogrzewania tkanek na precyzyjnie określonej głębokości, przy wykorzystaniu fal radiowych, emitowanych przez prąd o wysokiej częstotliwości.
Najbardziej spektakularne rezultaty widoczne są u osób między 30. a 55. rokiem życia, co związane jest z lepszą odpowiedzią skóry na bodźce stymulujące u pacjentów w tej grupie wiekowej. U osób starszych, można osiągnąć równie dobre efekty, zwłaszcza, gdy stosuje się zabiegi o zwiększonej intensywności.
Jakie efekty daje radiofrekwencja mikroigłowa?
Radiofrekwencja mikroigłowa opiera się na wywołaniu efektu termicznego w obrębie tkanek. Emitowane fale radiowe wnikając głęboko, rozchodzą się równomiernie i podgrzewają tkanki na poziomie skóry właściwej, powodując częściowe uszkodzenie jej struktury.
W efekcie znajdujące się tam włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu i napięciu, co zapoczątkowuje proces ich regeneracji. Dochodzi również do stymulacji fibroblastów, co zwiększa produkcję kolagenu oraz elastyny.
W miejscu zniszczenia powstaje całkiem nowa, młoda tkanka, która posiada prawidłową budowę. W następstwie tych wszystkich procesów, skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna, zwiększa się jej gęstość i napięcie, poprawie ulega też jej kondycja oraz koloryt. Wygładzeniu ulegają zmarszczki w okolicy oczu, twarzy, dekoltu oraz szyi. Policzki i podbródek są bardziej napięte i lekko się unoszą, poprawiają się również kontury twarzy.
Efekty stosowania opisywanej metody są więc bardzo dobre, a w niektórych przypadkach wręcz rewelacyjne. Warto podkreślić, że zabiegi z użyciem fal radiowych stanowią jedną z najbardziej skutecznych metod w walce z cellulitem i nadmierną ilością tkanki tłuszczowej.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Od przeprowadzenia opisywanego zabiegu należy odstąpić w przypadku:
- ciąży i laktacji
- epilepsji oraz chorób psychicznych
- obecności metalowych implantów w miejscu zabiegu
- chorób skóry, schorzeń zakaźnych i autoimmunologicznych
- posiadania stymulatora serca lub defibrylatora
- chorób przewlekłych takich jak nowotwory, AIDS, cukrzyca
- stanów zapalnych naczyń żylnych i chłonnych, obecności dużych, bolesnych żylaków w miejscu wykonywania zabiegu
- aktywnych zakażeń skóry o etiologii bakteryjnej, wirusowej oraz grzybiczej
Za pomocą RF można zarówno ujędrnić lub pogrubić skórę, jak i zniwelować jej uszkodzenia i defekty, także usunąć blizny czy rozstępy. Zabiegi takie są bardzo mało inwazyjne, a przy tym całkowicie bezpieczne.
- skurczenie, napięcie i pogrubienie skóry wiotkiej, szczególnie na biuście, szyi, powiekach i podbródku
- pogrubienie i zagęszczenie skóry cienkiej
- głęboki, termiczny lifting twarzy (ściągnięcie, poprawa napięcia i wizualne odmłodzenie konturu)
- wygaszenie stanu zapalnego w przypadku trądziku
- usuwanie zanikowych blizn pourazowych i potrądzikowych
- odbudowa objętości skóry i jej wygładzenie
- odnowa skóry w przypadku rozstępów, szczególnie na biuście
- wygładzenie faktury skóry i poprawa jej kolorytu
- miejscowa blokada nadpotliwości